Program

 

5. 4.-7. 5. 2017

Marta Fišerová

Lze říci, že Marta Fišerová úspěšně naplňuje již několik let diskutovaný model-trend umělce, který nejen že se při formulování sdělení neomezuje výtvarným médiem, ale k oslovení veřejnosti užívá strategie výtvarné teorie, kritiky a kurátorství. Do povědomí (nejen) výtvarné obce vstoupila sociálně angažovanými a site-specific instalacemi, a brněnsky místně specificky i založením a vedením pozoruhodné galerie Klubovna, i coby kurátorka Domu umění. Také plánovaná výstava vznikne speciálně pro prostor OFF/FORMATu.

Kurátor: Petr Kovář

 

11. 5. 2017

 VýTěr

Vernisáž výstavy, která je především příležitostí k seznámení a sezdání výtvarníků a teoretiků, kteří zareagují na naši otevřenou výzvu ke spolupráci. Po úspěšné akci Výtěr (Výt+Ter, výtvarník plus teoretik vytřou světu zrak), realizované od března 2014 do dubna 2015, zůstávají některé otázky aktuální: Potkávají se mladí teoretici s výtvarnými umělci? Potřebuje výtvarník teoretika? A co z toho má divák? Teoretickopraktické páry vyhlášené během vernisáže připraví v rámci své spolupráce výstavní projekty pro galerii OFF/FORMAT.

Kurátor: Petr Kovář, Marta Kovářová

31. 5.-4. 7. 2017

AVU-FaVU

Výstava představí několik osobností nejmladší generace domácí umělecké scény – studentů pražské Akademie výtvarných umění a brněnské Fakulty výtvarných umění – ve vzájemném dialogu. Kurátorskou ambicí je vést tento dialog prostřednictvím malířského média (případně dalších tzv. klasických technik).

Kurátor: Petr Kovář

 

OFF FORMAT © 2017, všechna práva vyhrazena  .  code by MFÁčko  .  webdesign by Pinxit.cz